SYLWIA STEFAŃCZYK

Założycielem i opiekunem merytorycznym Centrum Terapii inHome jest Sylwia Stefańczyk, licencjonowany psycholog oraz pedagog specjalny.

WYKSZTAŁCENIE

Obecnie jest w trakcie 4 letniego szkolenia w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (kierunek kursów specjalizacyjnych: psychologia kliniczna, psychologia dziecka, neuropsychologia, psychologia twórczości) oraz  pedagogikę rewalidacyjną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie o specjalizacji oligofrenopedagog.

DOŚWIADCZENIE

Posiada bogate doświadczenie w pracy psychologa, pedagoga oraz trenera zdobyte podczas pracy w licznych ośrodkach oraz podczas licznych staży i praktyk w zakresie terapii psychologicznej i pedagogicznej z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i ich rodzinami.

Pracuje jako psycholog oraz pedagog z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi z różnorodnymi  trudnościami (niskie poczucie własnej wartości, stres, lęk, problemy z komunikacją) i zaburzeniami (np. zaburzenia lękowe, depresja,  zaburzenia całościowe, dysleksja i wiele innych ). 

Procuje również z parami i małżeństwami w celu poprawy jakości związku, wsparcia w sytuacjach kryzysowych czy konfliktach.

Jest licencjonowanym trenerem technik pamięciowch, szybkiego czytania, kreatywnego uczenia. Współpracowała z Leader School Ruczaj, gdzie prowadziła zajęcia dla dzieci: Leo Maniak - efektywna nauka.

Była koordynatorem ogólnopolskiego projektu badawczego na Małopolskę z ramienia Fundacji Wspólnota Nadziei: “Od wykluczenia do integracji –w obronie podstawowych praw osób z autyzmem”.

Współpracowała z Fundacją Wspólnota Nadziei oraz  Polskim Czerwonym Krzyżem. Zajmowała się działaniami na rzecz aktywizacji zawodowej dorosłychterapią psychologiczną, wsparciem rodzin. Zajmowała się diagnostyką, projektowaniem ścieżek aktywizacji społecznej i zawodowej. 

Prowadziła warsztaty z zakresu treningu kompetencji społecznych, szkolenia zawodowe dla osób dorosłych z autyzmem, wspólprowadziła wsparcie psychologiczne dla soób dorosłych z autyzmem, zespołem Aspergera w Fundacji Wspólnota Nadziei.

Współpracowała z prywatnym Ośrodkiem Terapii Poznawczej w Krakowie jako psycholog oraz pedagog specjalny

Dodatkowe praktyki oraz staże odbyła w:
              Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie,
              Prywatnym Ośrodku Terapii Poznawczej w Krakowie,
              Szkole Podstawowej nr 5 Specjalnej w Nowym Sączu,
              Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr3 w Krakowie,  
              Przedszkolu Specjalnym nr 100 w Krakowie,
              

SPECJALIZUJE SIĘ W:

 • Terapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych (zaburzenia lękowe, depresja, fobia społęczna).
 • Terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży (zaburzenia lękowe, lęk szkolny, lek separacyjny, trudności szkolne, zaburzenia odżywiania).
 • Terapii par i małżeństw.
 • Pracy z dzieckiem z zaburzeniami.
 • Rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
 • Komunikacji niewerbalnej, rozpoznawaniu mikroekspresji.
 • Interesuje się neuropsychologią, bioterapią i  neuroterapią.

SPECJALISTYCZNE KURSY:

 • 4 letnie szkolenie w Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w atestowanym Ośordku Terapeutyczno-Szkoleniowym "TERCognitiva" w Krakowie.
 • Kurs:  Terapia Par i Małżeństw prowadzona w paradygmacie poznawczo behawioralnym
 • An Introduction to Neuroscience for Coaches - Udemy.
 •  “Pay Attention!” ADHD Through the Lifespan  – na University of Pennsylvania. Wydział Medyczny.
 • Szkolenie " Leo Maniak - program efektywnej nauki" w zakresie Ortografii, Sprawnego Czytania, Mind mapping, Technik Pamięciowych oraz Technik Koncentracji - 40h. uzyskała licencję na nauczanie wg. metody Leo Maniak.
 • METT advanced (rozpoznawanie mikroekspresji) prowadzone przez Paula Ekmana  - poziom eksperta.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd